UrodaPolska.pl Kolagen Naturalny - jedyny na świecie eliksir młodości Młodość-Uroda-Zdrowie
   
Kolagen Naturalny - Piękna skóra bez zmarszczki

Naturalny Transdermalny

Kolagen

Unikalna Formuła Q 5-26

Kolagen Platinum 200ml

   
 • Strona główna
 • Kolagen
 • Certyfikaty
 • Cennik
 • Dystrybucja
 • Zamów Kolagen
 • Kontakt
 •    
  Ultranawilżający Balsam Kolagenowy do Ciała


  ULTRANAWILŻAJĄCY BALSAM KOLAGENOWY DO CIAŁA
  Połączenie naturalnych składników z najnowszymi osiągnięciami High Biotechnology.


   
 • Kosmetyki Colway

 • Krem na dzień
 • Krem na noc
 • Peeling
 • Tonik • Balsam
 • Eliksir
 • Serum
 • Żel


 • Colvita


 • Złota Maska
 •  

  Dobrze znany wszystkim użytkownikom Kolagen Naturalny tym razem wspiera dobroczynne właściwości m.in. NMF, masła Shea, skwalanu, oleju ze słodkich migdałów, kwasu hialuronowego i wielu innych składników aktywnych wchodzących w skład Ultranawilżającego Balsamu Kolagenowego do Ciała.

  Ultranawilżający Balsam Kolagenowy do Ciała


  Nasza skóra jest tak stworzona, aby sama zapewniała sobie dostateczną ochronę, nawilżenie, gęstość i elastyczność. Regularnie się odradza, chroni nasz organizm przed szkodliwym wpływem UV i utratą wody, która jest najważniejszą substancją konieczną do zachowania gładkości naszej skóry. Zawartość wody w górnych partiach warstwy rogowej młodej skóry wynosi 10-20% całkowitej objętości wody w organizmie.

  Bez działania naturalnych czynników nawilżających, odparowałaby ona bardzo szybko, pozostawiając skórę suchą i szorstką. W zachowaniu zdrowego wyglądu skóry i optymalnego nawilżenia kluczowe jest zachowanie równowagi wodno-lipidowej w naskórku, którą tworzą:


 • naturalny płaszcz lipidowy, warunkowany aktywnością gruczołów łojowych
 • białka i lipidy naskórka, wśród których najważniejsze znaczenie mają ceramidy
 • naturalny czynnik nawilżający, NMF warunkujący zatrzymanie wody w naskórku
 • właściwe pH skóry, które w warunkach fizjologicznych ma wartość około 5,5


 • Kiedy jesteśmy młodzi, naturalne mechanizmy w naszym organizmie pozwalają zachować skórę właściwie nawilżoną, lecz w miarę upływu lat dochodzi do zachwiania równowagi wodno - lipidowej. Jeżeli nie dostarczamy naszej skórze dostatecznej ilości wody, to przyspieszamy nadejście objawów starzenia.

  W naskórku zaczną powstawać bruzdy widoczne jako drobne zmarszczki, natomiast w skórze właściwej dojdzie do degradacji włókien kolagenowych odpowiadających za jej elastyczność i sprężystość, manifestowanej jako zmarszczki płytkie i głębokie. Dodatkową konsekwencją spadku uwodnienia naskórka jest zawsze wzrost jego przepuszczalności i osłabienie funkcji bariery chroniącej przed agresywnymi czynnikami środowiskowymi. Także ułatwione przenikanie substancji odpowiedzialnych za podrażnienia i alergie.

  Prawidłowa pielęgnacja skóry wysuszonej polega na stosowaniu kosmetyków zawierających składniki nawilżające oraz przywracających naturalną równowagę wodno-lipidową skóry. W efekcie stosowania dobrego Balsamu na powierzchni skóry powstaje ochronny film, który sprzyja zatrzymywaniu w skórze wody, poprawie jej właściwości ochronnych - i co najważniejsze - poprawie jej wyglądu.

  Sucha skóra?

  Suchość skóry jest coraz częstszym problemem dermatologicznym. Jej bezpośrednią przyczyną jest uszkodzenie bariery hydrolipidowej naskórka, czyli niedobór lipidów w warstwie rogowej skóry oraz obniżona zdolność do wiązania i zatrzymywania wody w naskórku.

  Wszystko to powoduje uczucie swędzenia, nadmierną szorstkość, łuszczenie się i rogowacenie skóry. Do uszkodzenia bariery hydrolipidowej przyczyniają się m.in.:

 • niska wilgotność otoczenia, przebywanie w pomieszczeniach klimatyzowanych
 • stosowanie drażniących środków myjących
 • nadmierna ekspozycja na promieniowanie słoneczne
 • niekorzystne warunki klimatyczne
 • stosowanie nieodpowiednich kosmetyków

 • Dla Nas? To nie problem!

  Mamy przecież znakomicie nawilżający hydrat kolagenu i dostęp do najnowszych propozycji bioinżynierii ! Zregeneruj swoją skórę i poczuj jej długotrwałe nawilżenie. Innowacyjny, Ultranawilżający Balsam Kolagenowy do Ciała przywraca ekstremalny komfort suchej, a nawet bardzo suchej skórze.

  Dzięki zawartości naturalnych ekstraktów roślinnych odbudowuje naturalną barierę lipidową naskórka, intensywnie odżywia i zmiękcza skórę. Staje się ona aksamitnie gładka i pełna blasku. Odżywcza, lekka formuła dogłębnie i długotrwale nawilża. A starannie dobrane składniki - nowości biotechnologiczne z najlepszych na świecie hurtowni komponentów - łagodzą podrażnienia, eliminują dyskomfort z powodu ściągania i łuszczenia się skóry oraz chronią przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych.

  Dzięki poprawie elastyczności skóry zmniejszają się tendencje do jej przedwczesnego starzenia. Skóra staje się wyraźnie gładsza, niewiarygodnie miękka, silnie odżywiona, zregenerowana, otulona przyjemnym uczuciem komfortu.
   
  Firma Colway oddaje w Państwa ręce niezwykły produkt, który pozwoli zadbać o całe ciało. Jednocześnie macie Państwo pewność, że jest to kosmetyk synergiczny z naszym flagowym produktem: Kolagenem Naturalnym.

  Zaufaj wynikom badań aplikacyjnych:

 • długotrwałe nawilżenie i regeneracja
 • intensywne odżywienie skóry
 • widoczna poprawa elastyczności
 • zniwelowane łuszczenie się naskórka i objawów suchości
 • redukcja nadwrażliwości skóry wrażliwej


 • Sposób użycia:

  Nanieś preparat na całe ciało uwzględniając szczególnie suche partie. Masuj okrężnymi ruchami ku górze, aż do całkowitego wchłonięcia. Sugerujemy stosowanie 2 razy dziennie.

  W skład Balsamu wchodzą następujące składniki aktywne:

  Kolagen - jest białkiem, które stanowi ok. 30% całkowitej masy białka ludzkiego i aż 70% białka skóry. Kolagen wraz z elastyną tworzą w skórze właściwej elastyczną sieć, która nadaje skórze sprężystość i jędrność. Białka te wytwarzane są przez fibroblasty w postaci helis, z których ewoluują w włókna. Ich gęstość i zdolność do wymiany decyduje w największym stopniu o nawilżeniu, wyglądzie i kondycji skóry. Kolagen posiada nadzwyczajną zdolność wiązania wody. Aplikowany na skórę w żelu - kolagen ekstrahowany w postaci helikalnej ze skór rybich - cieszy się sławą preparatu wyjątkowo skutecznego. Pobudza procesy odnowy, głęboko regeneruje, nawilża i ujędrnia skórę. Na całe lata zatrzymuje procesy powstawania zmarszczek.

  NMF (Natural Moisturizing Factor)- to naturalny czynnik chroniący skórę przed odwodnieniem. Odgrywa on również kluczową rolę w zachowaniu właściwości fizycznych wierzchnich warstw skóry (warstwa rogowa). Aby skóra była gładka, niezbędne jest dobre nawilżenie tej warstwy. Grupa naturalnych substancji składających się na NMF wytwarzana jest podczas procesu rogowacenia (np. kwas piroglutaminowy), pocenia czy wydzielania sebum przez gruczoły łojowe (np.mocznik, sole i kwasy organiczne). Substancje te wiążą wodę w warstwie rogowej naskórka.

  MOISTURIZING FACTOR - to kompleks substancji rekonstruujących naturalny czynnik nawilżający NMF składający się z:

  - aminokwasów, które względu na swoje niewielkie rozmiary cząsteczkowe mają zdolność penetrowania w głąb warstwy rogowej, gdzie działają nawilżająco;

  -mocznika, który dzięki swojej zdolnościn do zatrzymywania wody (działanie higroskopijne),uważany jest za najlepszą, naturalną substancję nawilżającą; wykazuje łagodne działanie keratolityczne, ponieważ rozszczepia łańcuchy keratyny, redukując tym samym grubość warstwy rogowej i odbudowując proces naturalnego nawilżenia i odparowywania wody. Wraz ze spadkiem stężenia mocznika maleje również jego działanie keratolityczne, jednak efekt nawilżający jest nadal utrzymywany;

  - kwasu mlekowego i mleczanów - dowiedziono bezspornie, że mleczany przeciwdziałają suchości i łuskowatości skóry; te silnie higroskopijne składniki efektywnie poprawiają nawilżenie oraz funkcje barierowe skóry;

  - pyrolidonowy kwas karboksylowy (PCA) - to nawilżająca cząsteczka, która znakomicie zwiększa zdolność do wiązania przez skórę wody. Natychmiast podnosi jej poziom nawilżenia, gładkość oraz elastyczność, nigdy nie wywołując podrażnień.

  Masło Shea (Butyrospermum parkii
  ) - znane również jako masło karite i stosowane w pielęgnacji skóry od wieków. Składniki owoców drzewa karite można podzielić na dwie kategorie. Pierwsza z nich to tzw. frakcja hydrolizująca (zmydlająca) odpowiedzialna za większość właściwości nawilżających. Druga kategoria to grupa związków niehydrolizujących, które posiadają właściwości lecznicze. Masło karite swoją siłę działania czerpie z połączenia składników z obu grup, ale to, co odróżnia je od innych tego typu substancji, to wyjątkowo wysoka zawartość składników niehydrolizujących obejmujących ważne substancje odżywcze, witaminy i inne fitoskładniki o własnościach terapeutycznych.

  Masło karite w zależności od pochodzenia oraz metody otrzymywania zawiera od 5% do 17% niehydrolizujących kwasów tłuszczowych. I z tego właśnie powodu regularne stosowanie masła karite zapewnia, oprócz doskonałego nawilżenia skory, także leczenie już istniejących zaburzeń skórnych. To właśnie te nadzwyczajne właściwości zapewniły karite miano "drzewa życia".

  Jest idealnie tolerowane przez skórę, ponieważ kombinacja kwasów tłuszczowych (oleinowy, stearynowy, palmitynowy i linolenowy) w nim zawartych przypomina naturalny skład kwasów warstwy rogowej naskórka.

  Niezwykle wysoka zawartość witamin A, E i F powoduje, że masło to dostarcza skórze podstawowych składników, jakie są jej potrzebne do zachowania gładkości, jędrności i zdrowego, promiennego kolorytu. Charakteryzujące się dużym powinowactwem do warstw lipidowych naskórka, masło karite kapitalnie wspomaga ich ochronne działanie.

  Pielęgnuje skórę nie pozostawiając uczucia tłustości. Naukowcy zaangażowani w badania oddziaływania masła karite na skórę człowieka coraz częściej przyznają, że posiada ono potencjał wciąż jeszcze niedostatecznie doceniony w kosmetologii.

  W Afryce masło karite stanowi uniwersalny lek, łagodzący podrażnienia, pomagający w stanach zapalnych skóry, a także na wiele problemów dermatologicznych. Dzięki swojemu działaniu pielęgnacyjnemu w pełni zastąpiło markowe balsamy do ciała.

  Zawiera naturalne przeciwutleniacze, co opóźnia procesy starzenia. Nawilża, wygładza, odżywia i regeneruje. Przywraca skórze jędrność i elastyczność. Pomaga w walce z rozstępami i bliznami. Chroni przed niekorzystnymi działaniami bodźców zewnętrznych i pogody, w tym promieni słonecznych. Wykorzystuje się go nie tylko w przypadkach poważnych zaburzeń dermatologicznych, ale także przy reumatyzmie, bólach mięśniowych i stawów. Doskonale nadaje się do pielęgnacji wrażliwej skóry niemowląt.

  Skwalan - (nasycona i stabilna forma chemiczna skwalenu) - zaliczany obecnie do bardzo ekskluzywnych komponentów kosmetycznych. W formie nienasyconej stanowi naturalny element ochronnej warstwy lipidowej skóry i włosów - zapewnia tym samym miękkość i elastyczność skórze, zapobiega utracie wody, a dodatkowo wykazuje działanie ochronne przed bakteriami i grzybami oraz szkodliwym działaniem promieniowania UV.

  Wchodzi w skład spoiwa międzykomórkowego naskórka zapewniając skórze prawidłowe nawodnienie. Skwalan jest antyoksydantem - chroni lipidowe struktury skóry przed utlenianiem i wolnymi rodnikami. Działa nawilżająco, wzmacnia naturalną barierę lipidową skóry, lekko natłuszcza. Jest on polecany w produktach przeciwzmarszczkowych, dla cer dojrzałych, które utraciły naturalną zawartość skwalenu. Posiada również właściwości gojące drobne uszkodzenia skóry i stany zapalne.

  Hipoalergiczny. W kosmetyce stosuje się skwalan otrzymywany z najlepszej jakości oliwy z oliwek. To doskonały wprost nośnik składników biologicznie aktywnych rozpuszczalnych w tłuszczach, który - dzięki powinowactwu ze strukturami lipidowymi naskórka - umożliwia bardzo dobrą penetrację głębszych warstw skóry.
  Jest zaliczany do składników o niskim stopniu komedogenności ( czyli nie zatyka porów).

  Olej ze słodkich migdałów - to olej roślinny, tłoczony z nasion drzewa migdałowego, popularnie zwanych migdałami. Zaliczany do olejów orzechowych, aczkolwiek w rzeczywistości migdały nie są "prawdziwymi" orzechami.

  Migdałowce pierwotnie rosły w południowo-wschodnich rejonach Morza Śródziemnego i Azji Centralnej. Już w czasach starożytnych odmiany uprawne rozprzestrzeniły się na całą strefę śródziemnomorską, a współcześnie rosną także w Kalifornii.

  Olej tłoczony z nasion zawiera głównie kwasy oleinowy (60-70%) i linolowy (20-30%), a ponadto witaminy (A, B1, B2, B6, D, E) i składniki mineralne. Posiada wysokie własności zmiękczające (emolient) i odżywiające skórę. Wzmacnia barierę ochronną naskórka, poprawiając pośrednio nawilżenie skóry.

  Jako wyjątkowo delikatny jest polecany do pielęgnacji wrażliwej skóry noworodków (pomaga w zwalczeniu ciemieniuchy, łagodzi popieluszkowe podrażnienia skóry, zaczerwienienia).

  Działa łagodząco i jest szczególnie polecany do skóry suchej, wrażliwej, zniszczonej lub podrażnionej.
  Stosowany wspomagająco daje świetne efekty w pielęgnacji skóry przy egzemie i łuszczycy.

  Kwas hialuronowy (Hialuronian sodu) - to mukopolisacharyd łączący z sobą włókna kolagenowe i elastynowe w skórze właściwej występujący naturalnie w naszym organizmie. Znajdziemy go w dużej ilości w skórze, głównie w głębszych jej warstwach zwanych skórą właściwą, gdzie w połączeniu z włóknami kolagenu i elastyny tworzy system podporowy dermy, jednocześnie dbając o odpowiednie nawodnienie macierzy międzykomórkowej tkanki skórnej.

  Wypełniając przestrzenie międzykomórkowe, kwas hialuronowy tworzy odpowiednie środowisko dla reakcji zachodzących w skórze oraz posiada niesamowite zdolności wiązania wody i stanowi wodny rezerwuar nawilżający skórę od wewnątrz.

  Kwas hialuronowy jest w stanie związać od tysiąca do czterech tysięcy razy więcej wody niż wynosi jego masa i z tego powodu jest stosowany w produktach kosmetycznych jako jeden z najbardziej wartościowych czynników nawilżających.

  Wykorzystywany jest również jako naturalny film, osłaniający warstwę rogową naskórka (przed wnikaniem w nią substancji chemicznych i bakterii). Pełni również role nośnika tzn. substancji ułatwiającej wprowadzenie innych składników preparatu w głąb skóry.

  Xeradin T "mądrość roślin źródłem długotrwałego nawilżenia skóry" 

  Istnieje na świecie wiele gatunków roślin, które przystosowane są do rozwoju oraz normalnego funkcjonowania w warunkach ograniczonego dostępu do wody. Rośliny te, zwane kserofitami lub roślinami kserofilnymi, rozwinęły szereg mechanizmów adaptacyjnych, umożliwiających im przetrwanie w warunkach tzw. stresu wodnego.

  Jednym z nich jest synteza określonych metabolitów (np. aminokwasów, węglowodanów, flawonoidów i innych), które mogą wpływać na sposób wykorzystywania wody przez roślinę lub ograniczać jej utratę. Jak się okazuje, mechanizm ten może również znaleźć zastosowanie w długotrwałym nawilżaniu skóry.

  Przeprowadzono badania mające na celu wybór gatunku rośliny znajdującej się w stanie stresu wodnego, z której możliwa będzie ekstrakcja bioaktywnych składników odpowiednich do zastosowania w charakterze kosmetycznej substancji aktywnej o działaniu nawilżającym.

  Spośród 16 badanych roślin śródziemnomorskich gatunkiem, który cechował się najlepszym przystosowaniem do suchych warunków, była Salvia sclarea - szałwia muszkatołowa. Stwierdzono, że za właściwości adaptogenne rośliny odpowiada przede wszystkim frakcja flawonoidów.

  W ten sposób otrzymano XERADINT - standaryzowany ekstrakt z kserofilnej szałwii. Na podstawie efektów zaobserwowanych podczas badan in-vivo stwierdzono, że XERADINT jest substancją silnie aktywną o natychmiastowym 24-godzinnym działaniu nawilżającym; wyraźnie podnosząc poziom nawilżenia skóry, a nie obniżając jej funkcji barierowych.

  CARESOFTT - oczyszczona frakcja z kłączy Curculigo orchioides, nazywanej Curculigo, Kale musli lub Czarne musale - rośliny należącej do rodziny amarylkowatych (Amaryllidaceae).

  Głównym składnikiem curculigo są: glikozydy, polisacharydy (hemiceluloza, skrobia, żywice, śluzy), tłuszcze oraz szczawian wapnia.

  W kłączach Curculido orchioides odnaleziono również glukozę, mannozę, ksylozę i kwas glukuronowy. Z pędów wzrostu kale musli wyizolowano także fenolowy glikozyd o nazwie kurkuligozyd oraz sapogenine i jukagenine.

  To cały innowacyjny mechanizm stymulowania receptora NHE1, przywracający w sposób naturalny prawidłowy gradient pH od wnętrza skóry do jej warstw zewnętrznych, co przekłada się z kolei na odbudowę funkcji barierowych skóry.

  CARESOFTT działa na wewnętrzny mechanizm kontrolowania pH skóry, poprawia sposoby modulowania aktywności receptora NHE1, poprawia kohezje międzykomórkową, naprawia integralność naskórka i jego funkcje barierowe, redukuje reaktywność i nadwrażliwość skóry na różne czynniki zewnętrzne. Jest idealny dla pielęgnacji skóry wrażliwej.


  GLICERYNA - w naturalny sposób osłania skórę, przenikając do przestrzeni międzykomórkowych, gdzie wiąże ilość wody niezbędną do zachowania prawidłowego nawilżenia skóry.

  Ma doskonałe właściwości łagodzące, skutecznie nawilża przesuszoną skórę ze skłonnościami do pierzchnięcia nadmiernie wysuszoną.

  Wygładza, poprawia elastyczność, reguluje procesy prawidłowej odnowy naskórka. Działanie gliceryny jest długotrwałe. Penetruje do głębszych partii warstwy rogowej naskórka i pozostaje tam, regulując wilgotność przez około dobę. Obecność gliceryny wspomaga funkcjonowanie lipidów skórnych.

  D-PANTENOL - Witamina B5, czyli kwas pantotenowy jest naturalnym składnikiem występującym w skórze i włosach, niezbędnym do ich prawidłowego formowania się. Przy niedoborach witaminy B5 pojawia się szorstkość i łuszczenie skóry, a włosy szybciej siwieją, stają się porowate i matowe.

 • łatwo wnika w głąb skóry, włosów i paznokci
 • zmniejsza utratę wody przez naskórek i skutecznie nawilża skórę, nadając jej miękkość i elastyczność
 • stymuluje podziały komórkowe, dzięki czemu działa gojąco i regenerująco; pomocny przy gojeniu ran i drobnych uszkodzeń skóry oraz leczeniu blizn
 • poprawia barierę lipidową naskórka
 • działa łagodząco i przeciwzapalnie; pomocny przy podrażnieniach skóry, polecany przy oparzeniach posłonecznych oraz po goleniu i depilacji, łagodzi zaczerwienienie, podrażnienie i swędzenie.


 • TRÓJGLICERYDY KWASU KAPRYLOWEGO I KAPRYNOWEGO
  - wzmacniają bariery lipidowe w głębi warstwy rogowej naskórka. Związki o działaniu epidermalnym, (naskórkowym) zapewniające prawidłowe nawilżenie skóry poprzez tworzenie na powierzchni skóry cienkiego filmu okluzyjnego.

  Pełniąc funkcję "opatrunku" chroniącego skórę przed nadmiernym odparowywaniem wody z głębszych jej warstw, zmniejszają ryzyko penetracji szkodliwych czynników zewnętrznych w głąb skóry.

  Glikol kaprylowy służy naszym biotechnologom nadto od wielu lat do przełamywania membran bakteryjnych w procesie ekstrakcji kolagenu z rybich skór. Pozwolił on na stopniowe eliminowanie z kolejnych produktów konserwantów parabenowych.

  ALANTOINA - pochodna mocznika, działa regenerująco, ułatwia gojenie i odnowę uszkodzonego naskórka. Zmniejsza pieczenie, łagodzi, zaczerwienienie skóry wrażliwej. Ma także działanie nawilżające, wygładza i zmiękcza skórę.

  Jak widać - w formułę tego Balsamu włożono wiele pracy, jak również nie oszczędzano na jego składnikach. Obok komponentów znanych i sprawdzonych - znajdujemy w składzie tego Produktu najbardziej innowacyjne we współczesnej biotechnologii składniki kosmetyków od których oczekuje się skutecznego nawilżenia skóry. Testy dały wyniki nie spotykane na codzień. Dlatego Balsam ten nazwany został Ultranawilżającym.

  Skład INCI:

  Aqua,Caprylic/Capric Triglycerides, Pentaerythrityl Tetraisotearate,Glycerin,Urea, Prunus Amygdalus Dulcis, Butyrospermum Parkii Butter, Dimethicone, Glyceryl Stearate Citrate, Myristyl Lactate, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Squalane, Collagen, Lactic Acid, Salvia Sclarea (Clary) Extract, Curculigo Orchioides Root Extract,Propanediol, Sodium PCA, Glucose, Glutamic Acid, Lysine, Glycine, Elastin, Caprylyl Glycol,Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin,Sodium Polyacrylate, Allantoin, Panthenol, DMDM Hydantoin, Parfum.


  >>ZAPRASZAMY DO ZŁOŻENIA ZAMÓWIENIA<<

   


  Krem na dzień Krem na noc Peeling Tonik
  Historia Cennik Stosowanie


   

 • Kosmetologia - Historia
 •   ^ do góry

  | aktualności | kolagen | skóra | zmarszczki | certyfikaty | cennik | dystrybucja | mapa strony |
  Kolagen Naturalny - \ Sieć - COLWAY / Dystrybucja - UrodaPolska.pl © 2006-2016